Opublikowany przez: Familiepl 2020-09-16 08:38:20
Autor zdjęcia/źródło: Photo by Christopher Ryan on Unsplash
Co jakiś czas pojawiają się nowe badania sugerujące, że dzieci mogą inaczej przechodzić koronawirusa niż dorośli. Kilka z badań sugeruje też, że dzieci nie zarażają siebie wzajemnie (pisaliśmy o nich TUTAJ), a jeśli zostaną zarażone (zwykle przez dorosłego), lżej przechodzą chorobę.
W głównych objawach, które dotychczas występują u dzieci, pojawia się gorączka, kaszel, bóle mięśni, utrata apetytu i osłabienie. Wielu specjalistów chce jednak powiązana jeszcze jednego objawu choroby z koronawirusem u dzieci, a mianowicie problemów żołądkowo- jelitowych.
Na występowanie problemów żołądkowo-jelitowych mogą również wskazywać ostatnie badania przeprowadzone na ponad 900 dzieci z Irlandii Północnej, Szkocji, Anglii i Walii, u których zbadano przeciwciała w ramach unijnego badania „Seroprewalencja zakażenia SARS-Cov-2 u zdrowych dzieci”, a ich wyniki zostały opublikowane w portalu medrxiv.com. Autorami badania są naukowcy z Queen’s University Belfast.
TOP 3 gadżety niezbędne dla bliźniaków które ułatwią organizację
- Po pierwszej fali pandemii w Wielkiej Brytanii dowiedzieliśmy się, że połowa dzieci biorących udział w tym badaniu nie miała objawów zakażenia SARS-CoV-2, a te z objawami zwykle nie mają kaszlu ani utraty zapachu czy smaku. Natomiast o wiele częstszym objawem okazały się zaburzenia ze strony układu pokarmowego – powiedział dr Tom Waterfield, który nadzorował badanie.
Średnia wieku uczestników badania wynosiła 10,1 lat, a u prawie 7% z nich stwierdzono dodatnie wyniki testów na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 wskazujących na wcześniejsze zakażenie koronawirusem. Sposórd tych 7% połowa nie zgłosiła żadnych objawów choroby.
Po analizie objawów u uczestników badania, który zgłaszali stan chorobowy wyróżniono 3 wiodące objawy wśród dzieci:
zmęczenie,
objawy żołądkowo-jelitowe,
zmiany zmysłu węchu lub smaku.
Żródło – wyniki badania medrxiv.com
CZYTAJ TEŻ:
>> Nowe zasady wypłat z Funduszu Alimentacyjnego
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.